20 balandžio, 2024

ACTIVECITEZENS.LT

Aktualios sporto ir sveikatos naujienos

Michealo Phelpso treniruočių planas

Michealas Phelpsas laikomas vienu geriausių plaukikų per visą olimpinių žaidynių istoriją. Ilgą laiką jis treniravosi užnugaryje, o kai pagaliau prasiveržė į viešumą, išplėšė dešimtis aukso medalių ir visiems užgniaužė kvapą. Jo kūnas puikiai pritaikytas plaukimui, o tai lemia jo sėkmę, tačiau tikroji sėkmės paslaptis - tai, kaip sunkiai jis kasdien dirbo sporto salėje ir baseine.
Michealas Phelpsas

Michealas Phelpsas laikomas vienu geriausių plaukikų per visą olimpinių žaidynių istoriją.

Ilgą laiką jis treniravosi užnugaryje, o kai pagaliau prasiveržė į viešumą, išplėšė dešimtis aukso medalių ir visiems užgniaužė kvapą. Jo kūnas puikiai pritaikytas plaukimui, o tai lemia jo sėkmę, tačiau tikroji sėkmės paslaptis – tai, kaip sunkiai jis kasdien dirbo sporto salėje ir baseine.

Jo treniruotės buvo intensyvios, o mityba – gana ekstremali, tačiau jei siekiate tapti geriausiu iš geriausiųjų, turite stumti save toliau nei kiti. Jei manote, kad esate tam pasiruošę, skaitykite toliau, nes mes jums atskleidėme jo paslaptis.

PATS VYRAS

Maiklas Fredas Felpsas II yra tas, kurį šiandien nagrinėjame. Jis buvo amerikiečių sportinio plaukimo atstovas, o kadangi sugebėjo varžytis daugybėje skirtingų vandens rungčių, greitai tapo vieninteliu daugiausiai apdovanojimų pelniusiu visų laikų olimpiniu čempionu.

Šiuo metu jis yra rekordininkas pagal iš viso iškovotų medalių skaičių – 28 medaliai. Jam taip pat priklauso įspūdingas turimų aukso medalių skaičiaus ir visų olimpinių medalių, iškovotų individualiose rungtyse, rekordas. Jis, ko gero, yra sėkmingiausias visų laikų olimpinių žaidynių sportininkas.

Kai kurie žmonės ginčijasi, kad jo laimėjimai tokie dideli todėl, kad plaukimo varžybos yra unikalios tuo, kiek daug įvairių pasiūlymų yra sportininkams. Vis dėlto reikia pagalvoti, kaip sunku būti visų galų meistru. Paprastai sportininkai specializuojasi, tačiau F. Phelpsas išsišakojo ir dominavo beveik kiekvienoje rungtyje.

Rio de Žaneire, Pekine ir Atėnuose jis daugiau nei dešimtmetį triuškino varžovus, o tai nėra lengvas pasiekimas. Jis turėjo treniruotis beveik kiekvieną dieną ir efektyviai treniruotis keliais skirtingais stiliais. reikia atsižvelgti ir į jo bombastiškus rezultatus.

Jis varžydavosi dažniau nei dauguma sportininkų ir šlavė varžovus savo stiliumi. Per Pekino olimpines žaidynes jis ne tik varžėsi ir laimėjo kelias lenktynes, kad padidintų savo rodiklius. Jis visiškai sutriuškino laimėdamas visas lenktynes, kuriose dalyvavo, ir visais atvejais pagerino pasaulio rekordą.

Jis buvo kartą gyvenime pasitaikanti sėkmės istorija, ir mes būtume šokiruoti, jei netrukus atsirastų kitas Phelpsas, kuris nuverstų jo skambius ir ryškius pasiekimus. Po sėkmės 2008 m. vasaros olimpinėse žaidynėse jis dar labiau išplėtė savo sėkmę – įkūrė Michael Phelps Foundation.

Tai organizacija, kuri didžiuojasi tuo, kad plaukimo džiaugsmą ir atletiškumą perteikia žmonėms visame pasaulyje.

KAIP JAM TAI PAVYKO?

Tapti daugiausiai apdovanojimų pelniusiu visų laikų olimpiniu čempionu nėra pigus dalykas. Kad tai pasiektų, jis turėjo dažnai ir sunkiai dirbti. Jo treniruotės buvo alinančios ir, aišku, ne kiekvienas galėtų laikytis tokios rutinos. Tikriausiai net ir Phelpsas negalėtų jos laikytis, nes jis jau nebesivaržo.

Išlaikyti ekstremalias treniruotes yra sunku kūnui, be abejo, jūs priprantate prie tam tikros bausmės, bet po kurio laiko jūsų ambicijos pranoksta jūsų galimybes. ypač tokioje sporto šakoje kaip plaukimas.

Plaukimas yra sudėtingas dalykas, mūsų kūnai turi tam tikrą plūdrumą ir mes sugalvojome daugybę gudrybių, kaip judėti vandenyje, bet kai kalbama apie grynąją veiklos mechaniką, mes tiesiog esame sukurti taip, kad vandenyje mums sunkiau nei kitiems gyvūnams.

Vandenyje gyvenantys žinduoliai turi pelekus, pūtimo angas ir geba sulaikyti kvėpavimą ištisas valandas. Tai suderinus su jų akimis, kurios pritaikytos regėti jūros gelmėse, ir jų raumenimis, greitai suprasite, kad žmonės nėra pritaikyti vandens sportui taip, kaip kiti gyvūnai.

Turėdamas visa tai omenyje, Michaelas Phelpsas visa galva pasinėrė į treniruotes ir buvo nenuilstantis. Žvelgdami į Michaelą Phelpsą ir jo treniruočių rutiną, matome žmogų, kuris nebijo peržengti savo galimybių ribų. Akivaizdu, kad jis turėjo meilę sportui ir norą varžytis, ko kiti žmonės tiesiog nesugebėjo pasiekti.

POVANDENINĖ DALIS

Pradedant Michaelo Phelpso apšilimu jau turėtų kilti lipšnumo šokas. Šis jo apšilimas labai primena vidutinio vyruko treniruotę prie baseino. Jis suskirstytų ją į keturis skirtingus segmentus, kad įsitikintų, jog visiškai apšildo kiekvieną kūno centimetrą.

Kadangi jis tiek daug laiko praleidžia baseine, turi užtikrinti, kad jo apšilimas būtų visapusiškas ir efektyvus, kad parengtų kūną būsimam darbui.

PAGRINDINIS PLAUKIMAS

Po viso to jis pagaliau pasiruošęs tikrajam darbui. Jo kūnas išlavintas nuo galvos iki kojų ir atėjo metas atlikti tikrąjį pulsą virpinantį darbą. Pagrindinė jo treniruotė suskirstyta į dvi ilgas laiko atkarpas.

Daugiausia dėmesio jis skyrė ištvermei ir specializavo savo raumenis visiems plaukimo, sprinto ir kontorų pratimams, kuriuos jis turi įveikti per visas didelio intensyvumo varžybas, kurioms ruošė savo kūną karjeros įkarštyje.