11 birželio, 2024

ACTIVECITEZENS.LT

Aktualios sporto ir sveikatos naujienos

Skvošas – kas tai ir kaip jį žaisti?

Tai vadovas, kaip žaisti skvošą. Jame pateikiami patarimai, strategija ir taktika pradedantiesiems, taip pat keletas pažangių metodų, kurie padės jums žaisti skvošą geriau ir laimėti daugiau rungtynių. Supraskite skvošo pagrindus Kontroliuoti "T" / aikštelės vidurį Išmokite efektyviai paduoti Įvaldykite padavimo grąžinimą Nustatykite gerą ilgį
Skvošas

Tai vadovas, kaip žaisti skvošą. Jame pateikiami patarimai, strategija ir taktika pradedantiesiems, taip pat keletas pažangių metodų, kurie padės jums žaisti skvošą geriau ir laimėti daugiau rungtynių.

Supraskite skvošo pagrindus

  • Kontroliuoti „T” / aikštelės vidurį
  • Išmokite efektyviai paduoti
  • Įvaldykite padavimo grąžinimą
  • Nustatykite gerą ilgį

1. Supraskite skvošo pagrindus

Kas yra skvošas?

Paprastai tai dviejų žaidėjų žaidimas, žaidžiamas keturių sienų aikštelėje naudojant skvošo raketes ir mažą guminį skvošo kamuoliuką. Jums reikės korto batų ir turėtumėte saugoti akis.

Kokios yra skvošo taisyklės?

Kad šis įrašas nebūtų pernelyg ilgas, paskelbiau atskirą skvošo taisyklių santrauką.

Kokia yra taisyklinga skvošo rankenos technika?

2. Kontroliuokite aikštelės vidurį

Geriausias būdas laimėti skvošą – kontroliuoti aikštelės vidurį. Ši zona dar vadinama „T”, nes ant grindų nupieštos linijos sudaro T raidę.

Skvošas

Įsitvirtinti šalia „T” zonos yra naudinga:

Tai efektyviausia vieta, iš kurios galima atkovoti

Esate geriausioje padėtyje, kad galėtumėte atremti silpnus metimus

Pataikę kiekvieną smūgį, kuo greičiau atsigręžkite į centrinę poziciją. Jei aikštelės viduryje praleisite daugiau laiko nei varžovas, tikėtina, kad laimėsite rungtynes.

3. Išmokite efektyviai paduoti

Taip pat skaitykite: skvošo padavimo taisyklės

Skvošo padavimo strategija

Norite nuo pat pradžių daryti varžovui spaudimą. Geriausias skvošo padavimas yra vidutinio aukščio lobis, kuris atsitrenkia į šoninę sienelę prieš pat pasiekiant varžovą. Pasipraktikuokite padavimą, kad žinotumėte, kur taikytis į priekinę sienelę.

Skvošo padavimo patarimai ir taktika

Prieš kiekvieną padavimą skirkite akimirką susikaupimui ir pagalvokite, į kurią tiksliai priekinės sienelės vietą taikote.

Padavę kamuolį eikite į T, kad įsitvirtintumėte dominuojančioje pozicijoje viduryje

Paįvairinkite savo padavimus, kartais taikydami tiesiai į varžovo kojas arba smūgiuodami galiniu padavimu į kūną.

Lobio padavimą smūgiuokite su nedideliu sukimu, kad kamuoliukas dažniau atsidurtų kampe.

4. Įvaldykite padavimo grąžinimą

Skvošo padavimo grąžinimo strategija

Geriausias būdas grąžinti skvošo padavimą – žaisti saugiai, pasiųsti varžovą į nugarą ir pasiimti T sau. Apskritai tai reiškia, kad turėtumėte voliuoti savo grąžinimą tiesiai (glaudžiai prie sienos) ir giliai.

Skvošo padavimų grąžinimo patarimai ir taktika

Kaip grąžinti „Lob” padavimą

Paduokite grąžinamąjį padavimą tinkliniu kamuoliu. Jei varžovas pataiko gerą lobio padavimą, kuris atšoka nuo šoninės sienelės sudėtingoje vietoje, turite arba žengti į priekį ir tinkliniu kamuoliuku atmušti kamuoliuką prieš jam atsitrenkiant į šoninę sienelę, arba tinkliniu atmušti kamuoliuką iškart po to, kai jis atšoka nuo sienelės. Kamuoliuką į galą paleiskite tik tada, jei esate tikri, kad jis atsimuš pakankamai toli nuo galinės sienelės, kad galėtumėte atlikti tinkamą smūgį.

Skvošas 1

Padavimo grąžinimą smūgiuokite tiesiai į sienelę. Pastatykite kūną taip, kad smūgiuojant kamuoliuką jūsų raketė sudarytų 90 laipsnių kampą šoninės sienos atžvilgiu. Jei tai padarysite, kamuoliukas turėtų skrieti tiesiai prie sienos. Tai tinka tiek padavimo grąžinimui iš galo, tiek padavimo grąžinimui iš priekio.

Siekite, kad jūsų paduodamas kamuoliukas atsidurtų aukštai ant priekinės sienelės, kad jūsų paduodamas kamuoliukas atsidurtų giliai. Tai ypač aktualu, jei smūgiuojate kryžminį grąžinimo smūgį, nes priešingu atveju jūsų varžovas bus geroje padėtyje smūgiui atlikti.

Kaip grąžinti kietą padavimą

Sutrumpinkite grįžtamąjį smūgį. Priešininkas jau smogė į jus greitą kamuoliuką, todėl jums nereikia kurti savo jėgos. Jums tereikia trumpo švyturio.

Ženkite greitą žingsnį į geresnę poziciją. Jei varžovas smūgiuoja stiprų viršutinį padavimą į jūsų kūną arba stipriai atšoka nuo šoninės sienelės, ženkite greitą žingsnį atgal ir į šoną, kad turėtumėte vietos smūgiui.

5. Nustatykite gerą ilgį

Dabar, kai jau įveikėme padavimą ir grąžinimą ir esame skvošo taške, geriausias skvošo smūgis, kurį reikia išvystyti toliau, yra geras smūgio ilgis į galinius aikštelės kampus. Šis smūgis spaudžia varžovą dviem būdais:

Jie turi susidoroti su galinėmis ir šoninėmis sienelėmis, fiziškai trukdančiomis jų smūgiui.

Jie pajus, kad esate ant T, pasiruošę atakuoti atšokusį kamuoliuką.

Idealiu atveju siekite, kad antrasis atšokęs kamuolys atsidurtų galinės sienos nišoje. Jei smūgiuosite trumpiau, suteiksite varžovui galimybę atakuoti, o jei smūgiuosite ilgiau, kamuoliukas atsispirs nuo galinės sienelės ir varžovas turės daug laiko pasiruošti smūgiui.

6. Laikykite kamuoliuką prispaustą

Jei smūgiuojate iš po linijos, pasistenkite, kad kamuoliukas priliptų prie šoninės sienelės. Siena trukdys jūsų varžovui smūgiuoti ir apribos jo atakos galimybes.

Štai kaip laikyti kamuoliuką prispaustą:

Jei priešininkas jau smūgiavo kamuoliuką, prigludusį prie šoninės sienelės, atsakydami tiesiog laikykite kamuoliuką prigludusį. Kaip aptarta pirmiau, skyriuje apie padavimų grąžinimą, to galima pasiekti smūgiuojant kamuoliuką rakete 90 laipsnių kampu su šonine sienele. Idealiu atveju jis paliečia šoninę sienelę kaip tik tuo metu, kai priešininkas ją pasiekia.

Skvošas 2

Ar skvošas yra populiarus žaidimas?

Skvošas laikomas populiariu žaidimu keliose pasaulio dalyse, nors jo populiarumas įvairiuose regionuose gali labai skirtis. Štai keletas svarbiausių dalykų, susijusių su skvošo populiarumu:

Pasaulinis pasiekiamumas – Skvošas žaidžiamas visame pasaulyje, daugybė šalių dalyvauja tarptautinėse varžybose. Jis turi daug pasekėjų tokiose šalyse kaip Anglija, Egiptas, Australija ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

Profesionalų grandinė – yra nusistovėjusi profesionali skvošo varžybų grandinė, įskaitant Profesionalų skvošo asociacijos (PSA) pasaulinį turą, kuris pritraukia geriausius žaidėjus iš viso pasaulio. Šis profesionalus žaidimo lygis prisideda prie šios sporto šakos žinomumo ir populiarumo.

Kolegijų ir mokyklų sportas – kai kuriose šalyse, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Jungtinėje Karalystėje, skvošas yra populiarus kolektyvinis ir mokyklinis sportas. Universitetai dažnai turi savo skvošo komandas, vyksta tarpmokyklinės varžybos.

Naudingas sveikatai – Skvošas žinomas dėl savo naudos sveikatai, įskaitant širdies ir kraujagyslių būklę, vikrumą ir jėgą. Šis aspektas pritraukia daug dalyvių, kurie ieško efektyvaus ir malonaus būdo palaikyti gerą fizinę formą.

Galimybė naudotis įrenginiais – Skvošo populiarumui įtakos gali turėti galimybė naudotis skvošo aikštelėmis. Miestuose ir sporto klubuose skvošo aikštynai yra dažniau paplitę, todėl ši sporto šaka tampa prieinamesnė platesniam gyventojų ratui.

Kultūriniai veiksniai – kai kuriuose regionuose skvošas yra vietinės sporto kultūros dalis ir gali turėti ilgą istoriją, o tai lemia jo populiarumą. Kituose regionuose jis gali būti mažiau žinomas arba žaidžiamas.

Jaunimo programos ir vietinio lygio vystymasis – Skvošo populiarumui tam tikroje vietovėje didelę įtaką gali turėti jaunimo programos ir masinės iniciatyvos. Ten, kur stengiamasi supažindinti jaunimą su šia sporto šaka, skvošo populiarumas auga.

Žiniasklaida ir rėmimas – istoriškai skvošas buvo mažiau nušviečiamas žiniasklaidoje, palyginti su tokiomis sporto šakomis kaip futbolas, krepšinis ar tenisas. Didesnis žiniasklaidos dėmesys ir rėmimo sutartys gali padidinti sporto šakos žinomumą ir prisidėti prie jos populiarumo.

Skvošas – tai visame pasaulyje paplitęs rakečių sportas, žinomas dėl greito tempo ir didelio intensyvumo, populiarus tokiuose regionuose kaip Anglija, Egiptas, Australija ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Ši sporto šaka turi profesionalų turą – Profesionalų skvošo asociacijos (PSA) pasaulinį turą, kuriame pristatomi geriausi tarptautiniai talentai ir didinamas šio žaidimo populiarumas. Tai įprasta veikla kolegijų ir mokyklų sporto programose, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Jungtinėje Karalystėje, skatinantis konkurencingą jaunųjų sportininkų žaidimą. Skvošas garsėja didele nauda sveikatai, be kita ko, gerina širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, vikrumą ir bendrą fizinę jėgą. Šio žaidimo populiarumas dažnai susijęs su galimybėmis naudotis patalpomis: miesto vietovėse ir sporto klubuose dažniau įrengiami skvošo aikštynai. Kultūriniai veiksniai vaidina svarbų vaidmenį šio sporto populiarumui, nes kai kuriuose regionuose skvošas turi turtingą istoriją ir tradicijas. Žmonių iniciatyvos ir jaunimo programos yra labai svarbios skleidžiant šį žaidimą, dažnai lemiančios jo augimą ir populiarumą įvairiose vietovėse. Nepaisant daugybės patrauklumo, skvošas istoriškai sulaukdavo mažiau žiniasklaidos dėmesio, palyginti su tokiomis didžiosiomis sporto šakomis kaip futbolas ar tenisas. Pastangos padidinti žiniasklaidos dėmesį ir rėmėjų skaičių galėtų gerokai padidinti šios sporto šakos žinomumą ir pritraukti naujų žaidėjų. Iš esmės skvošas yra dinamiška ir sudėtinga sporto šaka, turinti ištikimų pasekėjų, siūlanti unikalų fizinio griežtumo ir strateginio žaidimo derinį.