29 lapkričio, 2023

ACTIVECITEZENS.LT

Aktualios sporto ir sveikatos naujienos

Kas yra skvošas ir kaip jį žaisti?

Tai vadovas, kaip žaisti skvošą. Jame pateikiami patarimai, strategija ir taktika pradedantiesiems, taip pat keletas pažangių metodų, kurie padės jums žaisti skvošą geriau ir laimėti daugiau rungtynių. Supraskite skvošo pagrindus Kontroliuoti "T" / aikštelės vidurį Išmokite efektyviai paduoti Įvaldykite padavimo grąžinimą Nustatykite gerą ilgį
Skvošas

Tai vadovas, kaip žaisti skvošą. Jame pateikiami patarimai, strategija ir taktika pradedantiesiems, taip pat keletas pažangių metodų, kurie padės jums žaisti skvošą geriau ir laimėti daugiau rungtynių.

Supraskite skvošo pagrindus

  • Kontroliuoti „T” / aikštelės vidurį
  • Išmokite efektyviai paduoti
  • Įvaldykite padavimo grąžinimą
  • Nustatykite gerą ilgį

1. Supraskite skvošo pagrindus

Kas yra skvošas?

Paprastai tai dviejų žaidėjų žaidimas, žaidžiamas keturių sienų aikštelėje naudojant skvošo raketes ir mažą guminį skvošo kamuoliuką. Jums reikės korto batų ir turėtumėte saugoti akis.

Kokios yra skvošo taisyklės?

Kad šis įrašas nebūtų pernelyg ilgas, paskelbiau atskirą skvošo taisyklių santrauką.

Kokia yra taisyklinga skvošo rankenos technika?

2. Kontroliuokite aikštelės vidurį

Geriausias būdas laimėti skvošą – kontroliuoti aikštelės vidurį. Ši zona dar vadinama „T”, nes ant grindų nupieštos linijos sudaro T raidę.

Įsitvirtinti šalia „T” zonos yra naudinga:

Tai efektyviausia vieta, iš kurios galima atkovoti

Esate geriausioje padėtyje, kad galėtumėte atremti silpnus metimus

Pataikę kiekvieną smūgį, kuo greičiau atsigręžkite į centrinę poziciją. Jei aikštelės viduryje praleisite daugiau laiko nei varžovas, tikėtina, kad laimėsite rungtynes.

3. Išmokite efektyviai paduoti

Taip pat skaitykite: skvošo padavimo taisyklės

Skvošo padavimo strategija

Norite nuo pat pradžių daryti varžovui spaudimą. Geriausias skvošo padavimas yra vidutinio aukščio lobis, kuris atsitrenkia į šoninę sienelę prieš pat pasiekiant varžovą. Pasipraktikuokite padavimą, kad žinotumėte, kur taikytis į priekinę sienelę.

Skvošo padavimo patarimai ir taktika

Prieš kiekvieną padavimą skirkite akimirką susikaupimui ir pagalvokite, į kurią tiksliai priekinės sienelės vietą taikote.

Padavę kamuolį eikite į T, kad įsitvirtintumėte dominuojančioje pozicijoje viduryje

Paįvairinkite savo padavimus, kartais taikydami tiesiai į varžovo kojas arba smūgiuodami galiniu padavimu į kūną.

Lobio padavimą smūgiuokite su nedideliu sukimu, kad kamuoliukas dažniau atsidurtų kampe.

4. Įvaldykite padavimo grąžinimą

Skvošo padavimo grąžinimo strategija

Geriausias būdas grąžinti skvošo padavimą – žaisti saugiai, pasiųsti varžovą į nugarą ir pasiimti T sau. Apskritai tai reiškia, kad turėtumėte voliuoti savo grąžinimą tiesiai (glaudžiai prie sienos) ir giliai.

Skvošo padavimų grąžinimo patarimai ir taktika

Kaip grąžinti „Lob” padavimą

Paduokite grąžinamąjį padavimą tinkliniu kamuoliu. Jei varžovas pataiko gerą lobio padavimą, kuris atšoka nuo šoninės sienelės sudėtingoje vietoje, turite arba žengti į priekį ir tinkliniu kamuoliuku atmušti kamuoliuką prieš jam atsitrenkiant į šoninę sienelę, arba tinkliniu atmušti kamuoliuką iškart po to, kai jis atšoka nuo sienelės. Kamuoliuką į galą paleiskite tik tada, jei esate tikri, kad jis atsimuš pakankamai toli nuo galinės sienelės, kad galėtumėte atlikti tinkamą smūgį.

Padavimo grąžinimą smūgiuokite tiesiai į sienelę. Pastatykite kūną taip, kad smūgiuojant kamuoliuką jūsų raketė sudarytų 90 laipsnių kampą šoninės sienos atžvilgiu. Jei tai padarysite, kamuoliukas turėtų skrieti tiesiai prie sienos. Tai tinka tiek padavimo grąžinimui iš galo, tiek padavimo grąžinimui iš priekio.

Siekite, kad jūsų paduodamas kamuoliukas atsidurtų aukštai ant priekinės sienelės, kad jūsų paduodamas kamuoliukas atsidurtų giliai. Tai ypač aktualu, jei smūgiuojate kryžminį grąžinimo smūgį, nes priešingu atveju jūsų varžovas bus geroje padėtyje smūgiui atlikti.

Kaip grąžinti kietą padavimą

Sutrumpinkite grįžtamąjį smūgį. Priešininkas jau smogė į jus greitą kamuoliuką, todėl jums nereikia kurti savo jėgos. Jums tereikia trumpo švyturio.

Ženkite greitą žingsnį į geresnę poziciją. Jei varžovas smūgiuoja stiprų viršutinį padavimą į jūsų kūną arba stipriai atšoka nuo šoninės sienelės, ženkite greitą žingsnį atgal ir į šoną, kad turėtumėte vietos smūgiui.

5. Nustatykite gerą ilgį

Dabar, kai jau įveikėme padavimą ir grąžinimą ir esame skvošo taške, geriausias skvošo smūgis, kurį reikia išvystyti toliau, yra geras smūgio ilgis į galinius aikštelės kampus. Šis smūgis spaudžia varžovą dviem būdais:

Jie turi susidoroti su galinėmis ir šoninėmis sienelėmis, fiziškai trukdančiomis jų smūgiui.

Jie pajus, kad esate ant T, pasiruošę atakuoti atšokusį kamuoliuką.

Idealiu atveju siekite, kad antrasis atšokęs kamuolys atsidurtų galinės sienos nišoje. Jei smūgiuosite trumpiau, suteiksite varžovui galimybę atakuoti, o jei smūgiuosite ilgiau, kamuoliukas atsispirs nuo galinės sienelės ir varžovas turės daug laiko pasiruošti smūgiui.

6. Laikykite kamuoliuką prispaustą

Jei smūgiuojate iš po linijos, pasistenkite, kad kamuoliukas priliptų prie šoninės sienelės. Siena trukdys jūsų varžovui smūgiuoti ir apribos jo atakos galimybes.

Štai kaip laikyti kamuoliuką prispaustą:

Jei priešininkas jau smūgiavo kamuoliuką, prigludusį prie šoninės sienelės, atsakydami tiesiog laikykite kamuoliuką prigludusį. Kaip aptarta pirmiau, skyriuje apie padavimų grąžinimą, to galima pasiekti smūgiuojant kamuoliuką rakete 90 laipsnių kampu su šonine sienele. Idealiu atveju jis paliečia šoninę sienelę kaip tik tuo metu, kai priešininkas ją pasiekia.