26 gegužės, 2024

ACTIVECITEZENS.LT

Aktualios sporto ir sveikatos naujienos

Lauko tenisas ne tik aktyvus, bet ir ypač naudingas sportas

Lauko tenisas - kas tai ir ką svarbu žinoti? Ši informacija ir dar daugiau šiame straipsnyje
Lauko tenisas

Žvarbiu ryto oru, saulei vos išlindus už horizonto, lauko teniso kortuose jaučiamas nepakartojamas džiaugsmas. Prieš kelis šimtmečius atsiradęs tenisas iš laisvalaikio žaidimo uždarose patalpose virto dinamišku lauko sportu, kuriuo mėgaujamasi visame pasaulyje. Ši transformacija ne tik pakeitė šio žaidimo fizines savybes, bet ir padidino jo, kaip aktyvaus ir labai naudingo užsiėmimo, patrauklumą.

Lauko teniso fizinė nauda

Lauke žaidžiamo teniso fiziniai privalumai yra labai dideli ir įvairūs. Tai viso kūno treniruotė, gerinanti širdies ir kraujagyslių sveikatą, stiprinanti raumenų jėgą ir didinanti lankstumą. Skirtingai nuo bėgimo ar važiavimo dviračiu stacionarioje padėtyje, tenisas reikalauja nuolatinio judėjimo, greito krypties keitimo, ištvermės ir greičio derinio. Prisimenu pokalbį su vietiniu teniso treneriu, kuris sakė: „Tenisas – tai ne tik sportas, tai – fizinio pasirengimo režimas, užmaskuotas kaip žaidimas”.

Psichinė ir emocinė nauda

Be fizinio pasirengimo, ne mažiau svarbi ir protinė bei emocinė lauko teniso nauda. Žaidžiant gamtoje, po atviru dangumi, jaučiamas laisvės ir džiaugsmo pojūtis, kuriam neprilygsta patalpų aplinka. Šis sportas reikalauja strateginio mąstymo ir protinio miklumo, o tai gali paaštrinti protą ir maloniai atitraukti dėmesį nuo kasdienio streso. Kartą draugė pasidalijo, kaip sunkus mačas po žvaigždėtu dangumi padėjo jai susidoroti su stresu, ir tai rodo, kad tenisas gali būti psichinės gerovės šventovė.

Lauko tenisas 1

Socialinis lauko teniso aspektas

Lauko tenisas klesti ir kaip socialinė sporto šaka. Vietiniuose klubuose ir bendruomenės kortuose jis suartina žmones, skatina bičiulystės ir draugystės jausmą. Prisimenu, kaip prisijungiau prie bendruomenės teniso lygos ir buvau priimtas į šiltą, energingą grupę, kuri greitai tapo tarsi šeima. Tai socialinis audinys, išaustas iš bendros patirties ir draugiškos konkurencijos.

Unikalūs lauko teniso iššūkiai ir pergalės

Žaidžiant lauko tenisą susiduriama su unikaliais iššūkiais – skirtingomis oro sąlygomis, skirtinga kortų danga ir prisitaikymu prie gamtos stichijų, tokių kaip vėjas ir saulė. Šie iššūkiai suteikia žaidimui įdomių aspektų, verčia žaidėjus prisitaikyti ir tobulėti. Puikiai prisimenu mačą, kai staigus vėjo gūsis pakeitė žaidimo eigą ir pavertė jį nepamirštama kova su gamtos stichijomis.

Lauko tenisas ir uždarų patalpų tenisas

Lyginant lauko ir uždarų patalpų tenisą, pirmasis suteikia pojūčių – saulės šilumą, lapų šlamėjimą, šviežios žolės kvapą. Šių elementų nėra labiau kontroliuojamoje ir nuspėjamoje uždarų kortų aplinkoje. Lauko tenisas – tai ne tik žaidimas, bet ir aplinkos, kurioje jis žaidžiamas, suvokimas.

Ką reiktų žinoti žaidžiant lauko tenisą pirmą kartą?

Pirmą kartą žaisti lauko tenisą – jaudinanti patirtis! Pateikiame keletą svarbiausių patarimų ir rekomendacijų, padėsiančių pradėti žaisti.

Lauko tenisas 2

Supraskite žaidimo pagrindus

Taisyklės – susipažinkite su pagrindinėmis teniso taisyklėmis, įskaitant taisykles, kaip paduoti, pelnyti taškus ir kaip išdėstyti kortus.

Taškų skaičiavimo sistema – sužinokite unikalią teniso taškų skaičiavimo sistemą – taškai yra 15, 30, 40, o tada žaidimas.

Tinkama apranga ir įranga

Raketė – pasirinkite patogią teniso raketę, tinkamą pradedantiesiems. Ji neturėtų būti nei per sunki, nei per lengva.

Dėvėkite tinkamus teniso batelius, kurie užtikrina gerą atramą ir yra tinkami lauko kortams (kietiems, žolės ar molio).

Apranga – apsirenkite patogią, orui pralaidžią sportinę aprangą. Jei žaidžiate vėsesniu oru, apsvarstykite galimybę dėvėti sluoksnius.

Pasiruošimas ir apšilimas

Apšilimas – visada pradėkite nuo apšilimo, kad ištemptumėte raumenis ir paruoštumėte kūną veiklai.

Pasiimkite daug vandens, kad išliktumėte hidratuoti, ypač jei lauke saulėta ar karšta.

Žaidimo technika

Pagrindiniai smūgiai – pradėkite mokytis pagrindinių smūgių: „forehand”, „backhand”, „volley” ir padavimo.

Darbas kojomis – labai svarbu gerai dirbti kojomis. Pratinkitės judėti po aikštelę ir efektyviai pasirengti smūgiams.

Aplinkos veiksniai

Oro sąlygos – atkreipkite dėmesį į oro sąlygas. Lauko sąlygos, pavyzdžiui, vėjas ir saulė, gali turėti įtakos žaidimui.

Paviršiaus tipas – supraskite skirtingų aikštelių dangų (kietos, molio, žolės) savybes, nes jos gali turėti įtakos kamuolio atšokimui ir judėjimui.

Lauko tenisas 3

Etiketas ir sportinis elgesys

Kiemo etiketas – sužinokite pagrindinius teniso etiketo principus, pvz., nevaikščiokite už aikštelės, kai joje žaidžiamas taškas.

Sportinis elgesys – visada žaiskite sportiškai – gerbkite varžovą, taisykles ir žaidimą.

Saugos reikalavimai

Apsauga nuo saulės – naudokite apsauginį kremą nuo saulės, dėvėkite skrybėlę arba skrybėlę su skydeliu ir apsvarstykite galimybę naudoti akinius nuo saulės, kad apsisaugotumėte nuo saulės spindulių.

Klausykite savo kūno – atkreipkite dėmesį į savo kūną, kad išvengtumėte pervargimo ir traumų. Sustokite, jei jaučiate skausmą ar didelį nuovargį.

Mėgaukitės ir mokykitės

Pramogaukite – atminkite, kad pagrindinis tikslas – mėgautis žaidimu.

Būkite kantrūs – iš pradžių tenisas gali būti sudėtingas, todėl būkite kantrūs ir orientuokitės į laipsnišką tobulėjimą.

Galiausiai apsvarstykite galimybę išklausyti kelias pamokas, jei esate visiškai pradedantis tenisininkas. Treneris gali suteikti asmenines rekomendacijas ir padėti jums efektyviau tobulinti įgūdžius. Mėgaukitės laiku korte ir sveiki atvykę į nuostabų teniso pasaulį!

Lauko tenisas – tai daugiau nei aktyvus sportas; tai kelionė, kupina fizinių iššūkių, protinės stimuliacijos, emocinio pakilimo ir socialinių ryšių. Tai žaidimas, kviečiantis ne tik žaisti, bet ir patirti – pasinerti į gamtos grožį ir judėjimo džiaugsmą. Taigi griebkite raketę, žengkite į aikštelę ir leiskitės į turiningą lauko teniso pasaulį.