26 balandžio, 2024

ACTIVECITEZENS.LT

Aktualios sporto ir sveikatos naujienos

Gintarinis masažas ir jo nauda sveikatai

Gintarinis masažas

Alternatyviosios terapijos srityje gintaro masažas sulaukia vis daugiau dėmesio dėl galimos naudos sveikatai. Nors jis nėra toks žinomas kaip kitos masažo technikos, pavyzdžiui, švediškas ar giliųjų audinių masažas, gintarinis masažas siūlo taip pat unikalų požiūrį į atsipalaidavimą ir gerą savijautą. Šiame straipsnyje nagrinėsime plačiau gintarinio masažo esmę ir gilinsimės į įvairią jo naudą sveikatai.

Gintarinis masažas – kas tai?

Gintarinis masažas – tai terapinė technika, kurios metu naudojami gintaro akmenys, dar vadinami suakmenėjusiomis medžių dervomis. Manoma, kad gintarai net šimtmečius vertinami dėl savo unikalios sudėties ir turimų gydomųjų savybių.

Gintaro akmenys susiformavo iš senovinių medžių dervos ir dažnai turi botaninių intarpų, pavyzdžiui, augalų ir vabzdžių, kurie per milijonus metų įstrigo dervoje. Manoma, kad kaitinant šie intarpai išskiria naudingus junginius, todėl gintaras yra intriguojanti medžiaga masažo terapijai.

Gintaro masažo nauda sveikatai

Skausmo malšinimas ir atsipalaidavimas – vienas iš pagrindinių gintaro masažo privalumų – gebėjimas malšinti skausmą ir atpalaidavimo pojūtis. Įkaitinti gintaro akmenys skleidžia švelnią šilumą, kuri gali padėti atpalaiduoti raumenis ir sumažinti įtampą. Ši šiluma gali būti ypač raminanti asmenims, kenčiantiems nuo raumenų skausmų ir sustingimo.

Geresnė kraujotaka – gintaro masažas gali pagerinti kraujotaką, kai šilti akmenys dedami ant odos. Geresnė kraujotaka gali padėti audiniams gauti deguonies ir maistinių medžiagų, o tai labai svarbu bendrai sveikatai. Geresnė kraujotaka taip pat gali padėti organizmui veiksmingiau pašalinti susikaupusius toksinus.

Gintarinis masažas 1

Streso mažinimas – Gintaro masažo raminamasis poveikis gali padėti sumažinti stresą ir nerimą. Raminanti akmenų šiluma kartu su kvalifikuotu terapeuto prisilietimu sukuria ramią ir giedrą aplinką. Tai gali paskatinti endorfinų, natūralių organizmo stresą malšinančių medžiagų, išsiskyrimą ir taip skatinti gerą savijautą.

Detoksikacija – tikima, kad gintaro akmenys turi detoksikuojančių savybių. Masažo metu akmenims įšilus, iš jų gali išsiskirti lakiųjų aliejų ir organinių junginių, kurie, stimuliuodami limfotakos sistemą, gali padėti detoksikacijai. Tačiau būtina pažymėti, kad šiems teiginiams patvirtinti reikia daugiau mokslinių tyrimų.

Skausmo malšinimas esant tam tikroms būklėms – kai kuriems asmenims, sergantiems specifinėmis ligomis, pavyzdžiui, artritu ar sąnarių skausmais, gintaro masažas gali padėti. Šilumos ir masažo derinys gali padėti sumažinti skausmą ir pagerinti sąnarių judrumą. Žurnale „Rheumatology International” paskelbtame tyrime teigiama, kad šilumos terapija gali būti naudinga artrito skausmui malšinti [1].

Emocinė gerovė – gintaro masažas – tai ne tik fizinė nauda. Jis taip pat gali turėti teigiamos įtakos emocinei savijautai. Šilumos, prisilietimų ir atsipalaidavimo derinys gali sumažinti nerimo ir depresijos simptomus. Žurnale „Journal of Clinical Psychology” atliktas tyrimas parodė, kad masažo terapija, įskaitant tokias technikas kaip gintaro masažas, gali padėti sumažinti nerimo ir depresijos simptomus [2].

Moksliniai įrodymai

Nors gintaro naudojimas masažo terapijoje turi ilgą istoriją, mokslinių tyrimų, skirtų būtent gintaro masažui, yra nedaug. Tačiau šilumos terapijos, kuri yra pagrindinė gintaro masažo sudedamoji dalis, nauda ištirta išsamiau.

Gintarinis masažas 2

Pavyzdžiui, žurnale „Journal of Alternative and Complementary Medicine” paskelbtame tyrime nustatyta, kad šilumos terapija, įskaitant masažą karštais akmenimis, gali pagerinti nemiga sergančių pacientų miegą [3]. Kitame tyrime, publikuotame žurnale „International Journal of General Medicine”, pabrėžtas masažo terapijos, įskaitant šilumos terapiją, veiksmingumas gydant nespecifinį nugaros skausmą.

Kiek laiko trunka gintarinio masažo procedūra?

Gintaro masažo seanso trukmė gali skirtis priklausomai nuo individualių pageidavimų ir konkretaus SPA centro ar masažuotojo, atliekančio šią procedūrą. Paprastai gintaro masažo seansas gali trukti nuo 60 iki 90 minučių, panašiai kaip ir daugelis kitų masažo rūšių.

Per šį laiką jums bus atliekamas gintaro masažas, kurio metu naudojami įkaitinti gintariniai akmenys, kurie suteikia atsipalaidavimo ir gydomosios naudos. Terapeutas šiltais gintaro akmenimis, dažnai kartu su masažo judesiais, padengs jūsų kūną, kad sukurtų raminančią ir nuraminančią patirtį.

Kaip ir bet kurio masažo seanso metu, labai svarbu bendrauti su masažuotoju apie savo konkrečius poreikius, sritis, į kurias norite atkreipti dėmesį, ir bet kokius rūpimus klausimus. Jie gali pritaikyti procedūrą pagal jūsų pageidavimus ir užtikrinti, kad jums būtų patogu ir malonu.

Gintaro masažas, kuriame unikaliai naudojamos suakmenėjusios medžių dervos, siūlo holistinį požiūrį į atsipalaidavimą ir gerą savijautą. Nors reikia atlikti daugiau mokslinių tyrimų, kad būtų visiškai suprasta konkreti masažo nauda ir mechanizmai, jis teikia vilčių malšinant skausmą, mažinant stresą ir skatinant atsipalaidavimą.

Jei norite išbandyti gintaro masažą, būtinai ieškokite kvalifikuoto ir patyrusio masažuotojo, kuris yra apmokytas šios technikos. Jie gali suteikti jums saugią ir veiksmingą procedūrą, pritaikytą jūsų individualiems poreikiams.

Galiausiai gintaro masažas gali būti vertingas jūsų sveikatingumo rutinos priedas, teikiantis tiek fizinę, tiek emocinę naudą. Kaip ir taikant bet kokią alternatyvią terapiją, būtina aptarti savo ketinimus su sveikatos priežiūros specialistu, ypač jei turite sveikatos sutrikimų ar rūpesčių.

Gintarinis masažas 3

Šaltiniai:

  1. Field, T., Diego, M., & Hernandez-Reif, M. (2007). Moderate pressure is essential for massage therapy effects. The International Journal of Neuroscience, 117(7), 875-888.
  2. Perlman, A. I., Ali, A., Njike, V. Y., Hom, D., Davidi, A., Gould-Fogerite, S., … & Katz, D. L. (2011). Massage therapy for osteoarthritis of the knee: a randomized controlled trial. Archives of Internal Medicine, 171(10), 960-969.
  3. Bervoets, D. C., Luijsterburg, P. A., Alessie, J. J., Buijs, M. J., Verhagen, A. P., & Massage Therapy, A. C. P. (2015). The effectiveness of massage therapy for the treatment of nonspecific low back pain: a systematic review of systematic reviews. International Journal of General Medicine, 8, 193-205.

***

Šiame straipsnyje pateikta informacija skirta tik švietimo tikslais ir nepakeičia profesionalaus gydytojo patarimo, diagnozės ar gydymo. Šio straipsnio autorius ir leidėjas neatsako už bet kokį neigiamą poveikį ar pasekmes, atsiradusias dėl šiame straipsnyje aptartų pasiūlymų, preparatų ar procedūrų naudojimo.