20 gegužės, 2024

ACTIVECITEZENS.LT

Aktualios sporto ir sveikatos naujienos

Kas tas kerlingas?

Kerlingas - žaidimas, panašus į žolės riedulio, bet žaidžiamas ant ledo. Kerlingo rungtynėse dalyvauja dvi komandos po keturis žaidėjus (jiems suteikiami lyderio, antrojo, trečiojo ir praleidėjo vardai). Kiekvienas žaidėjas slysta apvaliais akmenimis, kurių apačia įgaubta, o viršuje yra rankena, per čiuožyklos arba natūralaus ledo aikštelės ledą link trišakio, arba mygtuko, kuris yra fiksuotas ženklas apskritimo (vadinamo nameliu) centre, pažymėtas koncentrinėmis juostomis. Žaidimo tikslas - kiekvienai pusei iškelti savo akmenis arčiausiai centro.
Kerlingas

Kerlingas – žaidimas, panašus į žolės riedulį, bet žaidžiamas ant ledo. Kerlingo rungtynėse dalyvauja dvi komandos po keturis žaidėjus (jiems suteikiami lyderio, antrojo, trečiojo ir praleidėjo vardai). Kiekvienas žaidėjas slysta apvaliais akmenimis, kurių apačia įgaubta, o viršuje yra rankena, per čiuožyklos arba natūralaus ledo aikštelės ledą link trišakio, arba mygtuko, kuris yra fiksuotas ženklas apskritimo (vadinamo nameliu) centre, pažymėtas koncentrinėmis juostomis.

Žaidimo tikslas – kiekvienai pusei iškalti savo akmenis arčiausiai centro.

Kiekvienas žaidėjas pakaitomis su priešininku pristato po du akmenis, pradėdamas nuo kiekvienos komandos lyderio ir baigdamas praleidėju, kuris taip pat yra komandos kapitonas. Už kiekvieną akmenį, kuris atsiduria arčiau tritaškio, skiriamas vienas taškas nei bet kuris varžovų akmuo.

Kerlingas 1

Komanda gali pelnyti iki aštuonių taškų už 16 akmenų, pristatytų per endą arba iningą, išskyrus atvejus, kai nė vienas akmuo nėra namelyje arba artimiausi priešininkų akmenys yra vienodai nutolę – tokiu atveju taškai neskiriami.

Svarbios šios sporto šakos strategijos yra blokuoti ir išmušti priešininko akmenis. Įprastas rungtynių baigčių skaičius yra nuo 8 iki 12. Tarptautinėse varžybose mačą visada sudaro 10 kėlinių; lygiosios sprendžiamos pridedant papildomus kėlinius, kol paaiškėja nugalėtojas.

Išskirtinė žaidimo dalis yra šepečio arba šluotos naudojimas ledui šluoti prieš slenkantį akmenį. Tai tradicija, atkeliavusi iš tų laikų, kai kerlingas buvo žaidžiamas lauke ant užšalusių ežerų; reikėjo nuvalyti sniegą, kad artėjančiam akmeniui atsirastų kelias.

Šlavimas vis dar naudojamas uždarų patalpų čiuožyklose, nes taip pašalinamos paklydusios ledo dalelės ir išlyginamas ledo paviršius, todėl akmuo ilgiau važiuoja. Šluota taip pat naudojama kerlingo žaidėjui, kad išlaikytų pusiausvyrą, o slidininkui – kad parodytų, kur kerlingo žaidėjas turėtų nusitaikyti.

Ledas kruopščiai prižiūrimas, kad būtų visiškai lygus

Prieš varžybas ledas apipurškiamas vandens dulksna, kad susidarytų žvirgždėtas paviršius, padedantis nukreipti akmenis.

Kerlingas 2

Kerlingas ypač siejamas su Škotija, kur šis žaidimas atsirado XVI a. pradžioje. Maždaug tuo pačiu metu Pieterio Bruegelio vyresniojo nutapyti paveikslai liudija, kad šis žaidimas buvo žaidžiamas ir Žemutinėse Šalyse, tačiau būtent Škotija išpopuliarino šį žaidimą visame pasaulyje.

1838 m. Edinburge buvo suorganizuotas Didysis Kaledonijos kerlingo klubas (1843 m. dėl karališkosios globos jis tapo Karališkuoju Kaledonijos kerlingo klubu), kurio tikslas buvo tapti tarptautine organizacija. Ten 1966 m. buvo įkurta Tarptautinė kerlingo federacija.

Kanados Karališkojo Kaledonijos kerlingo klubo filialas buvo įkurtas 1852 m., tačiau Karališkasis Monrealio kerlingo klubas veikė nuo 1807 m. Kanados čempionatas buvo atidarytas 1927 m. ir tapo didžiausiu pasaulyje kerlingo renginiu.

Jungtinėse Amerikos Valstijose 1867 m. buvo įkurtas Amerikos Didysis nacionalinis kerlingo klubas (Grand National Curling Club of America), susijęs su Karališkuoju Kaledonijos klubu.

Seniausias JAV klubas yra Orchard Lake Club netoli Detroito, Mičigano valstijoje, įkurtas 1832 m. Pirmasis JAV čempionatas įvyko 1957 m. Čikagoje, o 1958 m. buvo suorganizuota Jungtinių Valstijų kerlingo asociacija – 125 klubų federacija. Taip pat yra Jungtinių Valstijų moterų kerlingo asociacija (įkurta 1947 m.).

Daugumoje Vakarų Europos šalių veikia kerlingo klubai arba asociacijos. Nuo 1959 m. rengiami pasaulio čempionatai, kuriuose paprastai dominuoja kanadiečiai. Kerlingas buvo 1924 m. Šamoni (Prancūzija) vykusių pirmųjų žiemos olimpinių žaidynių dalis, tačiau Tarptautinis olimpinis komitetas iki 2006 m. šių žaidynių nelaikė oficialiomis.

Trijose vėlesnėse žiemos olimpinėse žaidynėse kerlingas buvo parodomoji sporto šaka, o 1998 m. Nagane (Japonija) vykusiose žaidynėse jis pagaliau buvo įtrauktas į pilnateisių medalių sporto šakų sąrašą.

Kerlingas 3

Aikštė

Čiuožyklos ilgis yra maždaug 42,1 m (138 pėdų), o plotis – 4,2 m (14 pėdų), tačiau matmenys gali skirtis. Čiuožyklos skersmuo yra 3,6 metro (12 pėdų), o jų centrai vienas nuo kito nutolę 34,7 metro (114 pėdų). Skaldytinas akmuo turi sustoti tarp „hog” linijos (esančios 6,4 metro [21 pėdos] prieš trišakį) ir galinės linijos (einančios per namo galą).

Hakas – guminis blokas, kurį kerėtojas naudoja stūmimui, – yra už galinės linijos. Akmuo sveria vidutiniškai 18,1 kg (40 svarų) ir negali viršyti 19,9 kg (44 svarų); jo perimetras negali būti didesnis nei 91,4 cm (36 coliai), o mažiausias aukštis – 11,4 cm (4,5 colio).

Kerlingas gimtadienio šventei?

Kodėl gi ne? Gimtadienio vakarėlio metu žaisti kerlingą gali būti unikali ir maloni idėja, ypač jei ieškote veiklos, kuri šiek tiek skirtųsi nuo įprastų vakarėlių. Kerlingas – ant ledo žaidžiamas sportas, kurio metu žaidėjai slenka akmenimis link taikinio – garsėja strategija, komandiniu darbu ir švelniu tempu, todėl tinka įvairaus amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonėms. Pateikiame keletą patarimų ir rekomendacijų, kaip surengti gimtadienio vakarėlį kerlingo tema:

Kerlingas 4

Vieta – ieškokite vietos ledo ar kerlingo klubo, kuris siūlo patalpas privatiems renginiams. Daugelyje klubų yra instruktorių, kurie gali išmokyti kerlingo pagrindų pradedančiuosius.

Įranga – užtikrinkite, kad renginio vietoje būtų visa reikalinga įranga, įskaitant kerlingo akmenis, šluotas ir šliaužiklius. Dalyviai turėtų dėvėti šiltus, patogius drabužius ir lygią, švarią avalynę.

Instrukcijos – jei dauguma svečių yra kerlingo naujokai, surenkite trumpą pamoką. Žaidimo pagrindų mokymasis gali būti vienas iš smagiausių užsiėmimų.

Sauga – Kerlingo žaidžiamas ant ledo, todėl priminkite svečiams, kad jie būtų atsargūs ir išvengtų paslydimo ar kritimo. Kai kurie klubai gali parūpinti guminių sukibimų ant batų, kad būtų užtikrintas papildomas sukibimas.

Komandos formavimas – kerlingas yra puiki komandinė veikla. Suskirstykite svečius į komandas draugiškoms rungtynėms, taip skatindami komandinio darbo ir konkurencijos dvasią.

Teminiai papuošimai ir tortas – ledo ir akmenų dekoracijomis bei gimtadienio tortu su kerlingo tematika.

Fotografija – įamžinkite smagias akimirkas. Svečiams galite net paskirti vietą su rekvizitais, kur jie galėtų fotografuotis.

Maistas ir gėrimai – patikrinkite, ar renginio vieta teikia maitinimo paslaugas, ar turi savo. Šiltas, paguodžiantis maistas ir gėrimai būtų ideali išeitis po laiko ant ledo.

Apdovanojimų ceremonija – apdovanojimų ceremoniją užbaigkite smagia apdovanojimų ceremonija, įteikdami medalius ar trofėjus už įvairius pasiekimus, ne tik už pergalę.

Kvietimai – siųskite teminius kvietimus, kad nustatytumėte vakarėlio toną. Įtraukite informaciją apie vietą, ką apsirengti ir ko svečiai gali tikėtis.

Atminkite, kad sėkmingo kerlingo gimtadienio vakarėlio pagrindas – užtikrinti, kad visi jaustųsi įtraukti ir smagiai praleistų laiką, nepriklausomai nuo jų įgūdžių lygio. Tai unikalus būdas švęsti, sukurti įsimintinų įspūdžių ir galbūt net paskatinti svečius susidomėti naujais dalykais!

Apibendrinant galima teigti, kad kerlingo gimtadienio šventės organizavimas yra unikali ir įtraukianti patirtis, kurioje susilieja sportas, strategija ir komandinis darbas ledinėje aplinkoje. Tai įtraukianti veikla, tinkanti įvairaus amžiaus ir įgūdžių lygio žmonėms, todėl tai fantastiškas pasirinkimas grupinėms šventėms. Kerlingas, kuriame derinamos linksmybės ant ledo ir šventės už jo ribų, gali sukurti neišdildomus prisiminimus ir suteikti savitą atspalvį tradiciniams gimtadienio renginiams. Be to, šioje sporto šakoje akcentuojama strategija ir bendradarbiavimas, todėl visi dalyviai gali patirti smagių ir glaudžių emocijų. Nesvarbu, ar tai būtų kerlingo entuziastai, ar šios sporto šakos naujokai, kerlingo gimtadienio šventė tikrai įsirėš į svečių širdis kaip įsimintinas ir malonus renginys.