17 liepos, 2024

ACTIVECITEZENS.LT

Aktualios sporto ir sveikatos naujienos

Kokios 3 NBA pamokos buvo išmoktos Kalėdų dieną?

Vakar Nacionalinėje krepšinio asociacijoje vyko bene didžiausias reguliariojo sezono etapas - 10 komandų Kalėdų dieną sužaidė išskirtines rungtynes. Rungtynėse dalyvavo pagrindinės komandos - Los Andželo "Lakes", Niujorko "Knicks", Bostono "Celtics", tačiau buvo ir daug jaunųjų NBA gynėjų. Vienas žaidėjas ypač ryškiai pasireiškė visose žiniasklaidos priemonėse, o savo žingsnį į viršų žvaigždžių gretose parėmė įspūdingu žaidimu prieš NBA čempionų titulą ginančius krepšininkus.
NBA

Vakar Nacionalinėje krepšinio asociacijoje vyko bene didžiausias reguliariojo sezono etapas – 10 komandų Kalėdų dieną sužaidė išskirtines rungtynes. Rungtynėse dalyvavo pagrindinės komandos – Los Andželo „Lakes”, Niujorko „Knicks”, Bostono „Celtics”, tačiau buvo ir daug jaunųjų NBA gynėjų. Vienas žaidėjas ypač ryškiai pasireiškė visose žiniasklaidos priemonėse, o savo žingsnį į viršų žvaigždžių gretose parėmė įspūdingu žaidimu prieš NBA čempionų titulą ginančius krepšininkus.

Tačiau, be to, kad „Big 12” toliau kyla į viršų, iš šventinio tvarkaraščio tiek gerbėjai, tiek apžvalgininkai galėjo sužinoti ir daugiau. Pateikiame keletą svarbiausių įspūdžių iš to, ką matėme.

 1. Ja Morantas pririštas prie raketos, skrendančios į Mėnulį.
  Ne tiesiogine prasme. Bet jei sekėte Moranto dieną, žinote, kad individualiai ji buvo gana įspūdinga.

Kaari, kuri yra Moranto motyvacija, Memfio „Grizzlies” gerbėjams nėra naujiena. Tačiau Ja, pasirūpinęs pabrėžti tuos, kurie jį motyvavo jo staigiame pakilime, vis tiek yra nuostabus dalykas.

Tai nereiškia, kad kitos didžiausios NBA žvaigždės nepripažįsta šių žmonių savo gyvenime. Tačiau Moranto istorija – nuo žaidimo užnugaryje AAU turnyruose iki vieno geriausių NBA žaidėjų – yra unikali ir prisideda prie to, kad jis yra nuostabi istorija, kurią lyga ir toliau demonstruoja.

Be to, bateliai atrodo nuostabiai.

NBA: Memfio „Grizzlies” – „Golden State Warriors
Darren Yamashita-USA TODAY Sports
Taip pat nekenkia, kad Morantas sužaidė monstriškas rungtynes. Likus 2 minutėms iki 3-iojo ketvirčio pabaigos Morantas buvo pelnęs 30 taškų iš 22 metimų, taip pat atliko vieną bandymą įmesti kamuolį, kuris būtų išjungęs internetą.

Memfio „Grizzlies” šiuo metu turi tam tikrų problemų. Jie nusileido „Golden State Warriors” komandai, kuri vertėsi be Stepheno Curry ir Andrew Wigginso. Būtent „Warriors” sudėtis atrodė turinti geriausiai išugdytą talentą NBA, o ne „Grizzlies”. Sveiki pirmą kartą per visą sezoną Memfio krepšininkai keičiasi vaidmenimis, o komandos ritmas – ypač išvykoje – tiesiog ne tas. Tačiau jų superžvaigždė yra, ir jie turi pagrindinį elementą, kurio reikia kiekvienai NBA komandai, kuri tikisi kovoti dėl patekimo į finalą, kad galėtų realiai apie tai svajoti.

Šiuo metų laiku, artėjant mainų terminui, franšizės pradeda spręsti, ar pirkti, ar parduoti. Akivaizdu, kad Memfis pretenduoja į pergalę, kol žaidžia Morantas. Tačiau kai esi viena jauniausių NBA komandų, kiek gali daryti žingsnių – jei apskritai darai?

Įdomus klausimas, kai kalendorius sukasi link 2023 m. Tačiau vienas dalykas yra neginčijamas – Morantas yra kitas didelis NBA žaidėjas…

 1. NBA „senosios gvardijos” „karalius” vis dar yra juokingai geras
  NBA: Los Andželo „Lakers” – Dalaso „Mavericks
  Jerome Miron-USA TODAY Sports
  LeBronas Jamesas žaidžia 20-ąjį NBA sezoną ir daugumoje tų sezonų Kalėdų dienos rungtynių yra žaidęs. Šiuo metu jis vadovauja Los Andželo „Lakers” komandai, kuri neturi geriausio savo žaidėjo Anthony Daviso. Tai neturi būti LeBrono įžeidimas – jis nori, kad Davisas būtų „tas vaikinas”, ir AD nuopelnas, kad didžiąją šio sezono dalį kol kas taip ir yra. Tačiau, deja, traumos lydi A. Davisą visą jo karjerą, ir jis vėl iškrito iš rikiuotės.

Taigi viskas, ką LeBronas daro, nors ir pralaimėdamas, yra tai, kad pelno 38 taškus iš 23 metimų, sugriebia 6 atšokusius kamuolius, atlieka 5 rezultatyvius perdavimus ir praleidžia 34 minutes – daugiausiai komandoje.

Jameso investicijos į savo kūną šiuo metu yra gana gerai užfiksuotos. Netgi žinant tai ir suprantant, kad jis tiesiog genetiškai yra puikus atletas, jo ilgaamžiškumas liudija ir jo psichologinį tvirtumą. Nuo tada, kai vidurinėje mokykloje buvo vadinamas „Išrinktuoju”, iki dabar, daugelis tikėjosi, kad jam nepasiseks. Kad nepateisins to, kas buvo tikėta. Ir nors kartais jam nepavykdavo pasiekti savo tikslų (kaip ir mums visiems), vienas dalykas, kuris niekada nesumažėjo, yra jo gebėjimas varžytis aukščiausiame lygyje ilgiau nei NBA kada nors matė.

Daug kalbama apie tokius kaip Ja Morantas ir kiti, kurie galiausiai perims Jameso kartos estafetę, perims fakelą ir juo paseks. LeBronas Jamesas sekmadienį daugeliui priminė, kad jis vis dar gali būti tarp geriausių planetos krepšininkų, net ir po tiek daug nuvažiuotų kilometrų ir prabėgusių metų. Galbūt jis neišgelbės „Lakers” – LeBronas vis dėlto nėra Supermenas. Tačiau jis gali būti geriausias jų žaidėjas ir išlaikyti juos rungtynėse daugiau, nei jie galbūt nusipelnė.

Tai, kad apie LeBroną Jamesą tai buvo galima sakyti dalį pastarųjų trijų dešimtmečių, yra nuostabu.

 1. Tai Bostonas, o paskui visi kiti
  NBA: Milvokio „Bucks” – Bostono „Celtics
  Gregory Fisher-USA TODAY Sports
  Prieš Kalėdas Bostono komanda turėjo geriausią grynąjį reitingą visoje NBA lygoje (+7,1) ir galėjo pasigirti geriausiu puolimu lygoje – 118,3 taško per 100 atkovotų kamuolių. Jų gynyba taip pat pateko į geriausių lygos žaidėjų dešimtuką, o jų superžvaigždė Jaysonas Tatumas buvo svarstomas kaip MVP. Todėl geras jų pasirodymas prieš „Milwaukee Bucks” namie Bostone, ypač kai dėl traumos nežaidė Khrisas Middletonas, pernelyg nestebina.

Vis dėlto verta atkreipti dėmesį į tai, kokiu būdu jie tai padarė – 21 tašku. Kai tokia komanda kaip Memfio komanda, kuri įžaidėjo dieną buvo Vakarų viršūnėje, suklupo, kai gavo progą parodyti, ką sugeba, Bostono komanda nesutriko. Jie pasipildė ir surengė fenomenalų pasirodymą.

Jaysonas Tatumas atrodė kaip teisėtas pretendentas į MVP – 41 taškas iš 22 metimų, 7 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 3 perimti kamuoliai. Jo bendraklubis Jaylenas Brownas taip pat buvo „Visų žvaigždžių” lyderis (29 taškai (19 metimų, 5 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai), o visi „Celtics” žaidėjai puikiai atliko savo užduotis. Marcusas Smartas palengvino puolimą ir puikiai gynėsi. Derrickas White’as ir Alas Horfordas laiku atliko metimus ir atliko rezultatyvius perdavimus. Grantas Williamsas vadovavo atsarginių žaidėjų suolui, kuris didino persvarą (kartu su įžaidėju White’u – geriausias komandos +20).

Visa tai įvyko, o tokie žaidėjai kaip Malcolmas Brogdonas ir Robertas Williamsas net nebuvo paminėti. Šiuo metu „Celtics” yra kitame lygyje. Be abejo, „Bucks” nenugrimzta į užmarštį. Filadelfija taip pat turės įtakos tam, kaip viskas susiklostys Rytuose, o Klivlandas ir Bruklinas taip pat yra svarbūs. Vakaruose tik po 5 pralaimėjimų ar pergalių serijos galima pakilti į viršų arba nukristi žemyn. Bent 6 ar 7 komandos jaučiasi galinčios laimėti Vakarų konferenciją. Vyrauja lygybė…

Išskyrus Bostoną.

Bostono 8 geriausi žaidėjai šiuo metu yra žymiai geresni už beveik visus kitus NBA žaidėjus. Ir gali būti, kad tos ribos nebepavyks atsikovoti. Tačiau kažkas bandys – iš kažkur atsiras mainai ir kokia nors komanda išbandys „Celtics” dominavimą. Ir, žinoma, rungtynės bus žaidžiamos žiemą ir pavasarį. Prasidėjus atkrintamosioms varžyboms, 7 rungtynių serija paprastai nulemia, kuri komanda yra geriausia ant parketo. Laukia daug krepšinio.

Tačiau artėjant naujiems metams Bostono „Celtics” yra neabejotina NBA komanda, kurią reikia nugalėti. Nostalgijos ir netikėtumų kupiną Kalėdų dieną šis aiškumas nuskambėjo garsiausiai.